REALIZACJE - Wytlumacz.pl

Czas: 2010 - teraz
Zakres prac: UX, Projekt graficzny, Front-end, Back-end

Platforma do korepetycji z autorską wirtualną tablicą
i systemem wideokonferencyjnym

Zobacz online

Koncepcja

Historia tego projektu jest dość niezwykła jak na nasze warunki. Początkowo nie był to projekt tworzony z myślą o rynku komercyjnym. Powstał z wcześniejszych, osobistych (studenckich) doświadczeń jednego z założycieli naszej firmy. Chodziło w tym przypadku bezpośrednio o możliwość wspólnej nauki online, jako że zgranie nawet kilku osób w jednym miejscu i czasie okazywało się zazwyczaj bardzo trudne, czy wręcz niemożliwe.

Możliwość nauki online

Wiele dziedzin nauki

Wirtualna tablica

Nauczyciel

Uczeń

Uczeń

Uczeń

Pierwsza wersja serwisu

Pierwszy problem dotyczył serca systemu, czyli wirtualnej tablicy. Chodziło tu przede wszystkim o to, by wiele osób mogło rysować na niej w czasie rzeczywistym. Wykorzystana do tego celu została nasza technologia Callisto - dzięki dedykowanym socketom każdy ruch myszki przekładał się od razu na odpowiedni kształt u wszystkich uczestników "lekcji" i to bez żadnych opóźnień.

Później nadszedł czas na bardziej skomplikowane funkcje. Oprócz prostego chata zaimplementowany został także system wideokonferencyjny. Odtąd osoba będąca "nauczycielem" mogła zezwalać wybranym "uczniom" na uruchomienie swojej kamery i mikrofonu, a także decydowała o tym, kto akurat może "mazać" po tablicy. Dopełnieniem całości był także system przesyłania plików oraz możliwość tworzenia wyrażeń matematycznych z wykorzystaniem składni latex.

Rozwój

Narzędzie dość szybko stało się popularne szczególnie wśród studentów kierunków technicznych. Zapewne miał na to wpływ też pozytywny odezw użytkowników serwisu "wykop.pl", gdzie nie omieszkaliśmy pochwalić się naszą zabawką. Musieliśmy jednak zdecydować co dalej? Mogliśmy albo zostawić projekt na obecnym etapie i go de facto porzucić, albo rozbudować o funkcjonalność pozwalającą serwisowi zarabiać... więc oczywiście zabraliśmy się do pracy!

Wytlumacz.pl to naprawdę ciekawy projekt, który ma szansę wypalić i to już w niedługim czasie.

spidersweb.pl

Po kilku miesiącach zadebiutowała poprawiona wersja serwisu. Była to już pełnoprawna platforma do korepetycji online. Udało nam się zebrać sporą grupę chętnych nauczycieli, którzy od teraz oferowali swoje usługi wszystkim zainteresowanym. Uczniowie otrzymali natomiast platformę, gdzie w zaledwie kilka chwil możliwe było znalezienie odpowiedniego nauczyciela i odrobienie zadania domowego.