Unia Europejska
European Union

REALIZACJE - ShowUp.tv

Czas: 2010 - teraz
Zakres prac: UX, Projekt graficzny, Front-end, Back-end

Największy serwis erotyczny w Polsce.
Miliony użytkowników i dziesiątki tysięcy widzów każdego dnia.

Zobacz online

Koncepcja

Robimy kamerki bez cenzury!

Z właścicielem serwisu poznaliśmy się jeszcze w 2010 i mieliśmy już okazję wykonać kilka projektów na zamówienie. W końcu pewnego dnia padło hasło: "Chłopaki, robimy kamerki bez cenzury!"

Koncepcja serwisu była bardzo prosta. Tworzymy portal, gdzie ludzie mogą tworzyć swoje transmisje live bez cenzury. Wszystko musi być proste - wystarczyć miała kamerka internetowa i szerokopasmowy dostęp do Internetu. Tak rozpoczęła się historia największego serwisu erotycznego w Polsce, który dzisiaj posiada już miliony użytkowników na całym świecie.

Pierwsza wersja serwisu

Pierwsza wersja serwisu nie była aż tak rozbudowana jak dzisiaj i prócz transmisji publicznych z napiwkami nie oferowała nic więcej. To jednak wystarczyło! Ludzie, którzy nie pasowali do koncepcji "grzecznej" fotki.tv coraz chętniej zaglądali do "szołapa". Pojawiali się także wszelkiej maści artyści... i Ci, którzy po prostu chcieli sobie pogadać!

2013

2015

2017

Wzrost popularności

Lekka formuła serwisu i brak cenzury okazały się strzałem w dziesiątkę. Ruch rósł lawinowo i z początkowych kilku transmisji online było już ich zawsze co najmniej kilkadziesiąt. Wtedy jednak zorientowaliśmy się, że stajemy się szybko ofiarami własnego sukcesu - serwery po prostu nie dawały sobie rady z taką ilością osób. Kilkadziesiąt tysięcy osób piszących i wysyłających napiwki równocześnie okazały się zabójcze dla architektury serwisu. Koszty dzierżawy serwerów rosły w tempie geometrycznym - trzeba było działać i to szybko...

Kilkadziesiąt tysięcy połączonych użytkowników
Komunikacja
w czasie rzeczywistym
Brak opóźnień
Calisto

Zaproponowaliśmy wówczas naszemu klientowi bardzo radykalne rozwiązanie. Postanowiliśmy zastąpić skrypty PHP napędzające stronę czymś zupełnie innym - własną dedykowaną aplikacją serwerową. Całość miało przypominać działaniem popularne komunikatory internetowe jak "Skype", czy legendarne "Gadu-Gadu". Na potrzeby showup'a zaprojektowaliśmy własny, autorski protokół danych i wielowątkowy serwer oparty o platformę Java. Tak narodziło się oprogramowanie "Callisto", które rozwijamy do dzisiaj.

Callisto oznaczało niesamowity skok jakościowy. Z poziomu kilkuset użytkowników online, teraz każdy serwer był w stanie obsłużyć kilkadziesiąt tysięcy bez najmniejszego problemu. Nowa technologia usprawniła działanie serwisu - komunikacja odbywała się teraz w czasie rzeczywistym bez jakichkolwiek opóźnień. No i nie wspominając już, iż humor naszemu klientowi się bardzo poprawił... ryzyko się opłaciło, a my mogliśmy od teraz skupić się na nowej funkcjonalności.

Druga wersja serwisu

Wraz z premierą drugiej wersji showup'a, gdzie przeprojektowana została warstwa graficzna nastąpił dalszy, lawinowy wzrost liczby użytkowników. Ogromna kampania reklamowa odbiła się echem w całej Polsce. Serwis pojawiał się w programach publicystycznych wielu stacji telewizyjnych, w tym TVP, TVN24 bazując na swojej kontrowersyjnej tematyce.

Można chyba założyć, że jeszcze nikt nie osiągnął
takich korzyści z akcji banerowej, jakie osiągnięto
przy kampanii ShowUp.Tv

Trzecia wersja serwisu

Historia nie kończy się w tym miejscu... piszemy ją dalej. Aktualnie rozwijamy funkcjonalność serwisu o nowe ciekawe funkcje, które z pewnością wszystkim użytkownikom „szołapa” przypadną do gustu. Nasza firma odpowiada także bezpośrednio za obsługę techniczną i moderację portalu. Nasi pracownicy na bieżąco monitorują wszystkie transmisje zapewniając odpowiedni poziom usług i bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom serwisu.