REALIZACJE - OnLive.tv

Czas: 2016 - teraz
Zakres prac: UX, Projekt graficzny, Front-end, Back-end

Platforma streamingowa ze specjalistami
z wielu różnych dziedzin

Zobacz online

Koncepcja

OnLive.tv to definitywnie jeden z najbardziej skomplikowanych i wymagających projektów, jakiego mieliśmy okazję się podjąć. Idea serwisu została nam wyłożona zasadniczo w pojedyńczym zdaniu.

Chcę portalu, gdzie ludzie będą mogli sprzedawać swoją wiedzę i umiejętności online

Naszym zadaniem było nie tylko wrzucenie do jednego worka wszelkiej maści prawników, lekarzy, artystów, czy nawet graczy komputerowych i oddanie w ich ręce odpowiednich narzędzi, ale też zwykłych użytkowników, którzy będą w stanie łatwo odnaleźć interesującą ich usługę i za nią zapłacić...

Po początkowej burzy mózgów, postanowiliśmy podzielić serwis na dwie logiczne części

Transmisje publiczne

W transmisjach publicznych mogą brać udział dziesiątki tysięcy widzów. W przeciwieństwie jednak do platform typu Twitch.tv czy YouTube.com zaimplementowaliśmy funkcje, dzięki którym możliwe stało się bezpośrednie "zarabianie" podczas transmisji. Tryby dostępu takie jak "Pay per View" i "Pay per Minute" umożliwiają widzom wykup jednorazowego lub czasowego dostępu do transmisji.

Aby umożliwić tą funkcjonalność i ułatwić cały proces dodaliśmy każdemu użytkownikowi jego własną wirtualną portmonetkę. To tam przetrzymywane są wszystkie środki w różnych walutach. Użytkownicy mogą w łatwy sposób opłacać interesujące ich materiały oraz otrzymywać zapłatę za wykonane usługi.

Transmisje prywatne

Dzięki transmisjom prywatnym umożliwiliśmy tworzenie sesji w "cztery oczy" z konsultantem. Twórcy otrzymali szereg narzędzi, dzięki którym mogą przygotować ciekawe oferty konsultacji „jeden na jeden”, a klienci zarezerwować spotkanie na pasujący im dzień i godzinę. Udoskonaliliśmy także naszą technologię streamingu, dzięki czemu nadawanie i odbiór obrazu może odbywać się teraz z dowolnego urządzenia z wykorzystaniem kilku różnych kodeków.

Nie można na tym etapie także nie wspomnieć o możliwości przeprowadzania negocjacji. Jeżeli oferta sesji jest nieciekawa albo nie odpowiada potrzebom klienta, obie strony mogą łatwo "dogadać" się i utworzyć dedykowaną ofertę dzięki systemowi prywatnych wiadomości.

Callisto

Podobnie jak wcześniejsze nasze projekty OnLive.tv również opiera się o silnik Callisto, który zajmuje się komunikacją w czasie rzeczywistym. Każda zmiana podczas transmisji, prywatna wiadomość, czy napiwek - obsługiwane są przez dedykowaną aplikację serwerową zapewniając ogromną wydajność i natychmiastowy efekt nawet dla kilkuset tysięcy użytkowników na raz. Cały serwis obsługiwany jest przez kilka instancji naszej aplikacji, które współpracują ze sobą i dzielą ruch zapewniając odpowiedni balans obciążenia i stabilność systemu.Targi WebSummit 2016

Nasz wkład w ten projekt nie polegał tylko na wpisywaniu kolejnych dziesiątek linii kodu. Jeszcze w trakcie trwania prac poproszono nas o dość nietypową przysługę - chodziło mianowicie o pomoc w przygotowaniu i reprezentowaniu projektu przed inwestorami na targach WebSummit 2016 w Dublinie. Na potrzeby tej imprezy przygotowaliśmy nie tylko funkcjonalną betę serwisu, ale także dedykowane prezentacje wideo oraz materiały promocyjne. W ciągu bardzo ciężkiego tygodnia odbyliśmy ponad setkę spotkań z inwestorami, partnerami, jak i ludźmi mediów.

Rozwój serwisu

Nasz udział w projekcie nie zakończył się wraz z postawieniem ostatniej linijki kodu. Aktualnie opracowujemy szereg nowych rozwiązań na potrzeby tego serwisu, w tym m.in. te związane z goglami wirtualnej rzeczywistości (oculus, htc vive) , jak i rozszerzonej (hololens), które jak wierzymy kompletnie odmienią sposób, w jaki działa dzisiaj video streaming.